Väikest osa Eesti lootse esindav Rüütel nõuab eralootsindust

13. juuni 2001, 13:09

Riigikogu liikmete hulgas mitme organisatsiooni nimel eralootsindust nõudvat kirja levitav Heino Rüütel esindab ASi Eesti Loots juhi Toomas Kõmmuse sõnul vaid väikest osa siinsetest merelootsidest.

'Asjad Eesti lootsinduses pole sugugi nii halvad, nagu Rüütel seda näidata püüab, vastupidi me oleme tõusuteel,' ütles ASi Eesti Loots juhatuse esimees Toomas Kõmmus.

Kõmmuse sõnul on Rüütel tallegi kümneid kirju saatnud ja ta on ka mehe endaga korduvalt lootsinduse tulevikku arutanud. 'Tal on väga suured ambitsioonid, mida näitab ka see, et ta esindab korraga nii osaühingut Eesti Mereloots kui Eesti Lootside Ühingut ja lootside ametiühingut, tegelikult on aga mehe taga vaid mõned Muugal töötavad merelootsid,' selgitas Kõmmus.

Kõmmus ütles, et peab praegust riigi tellimust täitva äriühingu varianti Eesti lootsinduse jaoks optimaalseks ja ei poolda lähiaastail veel majanduslikku kasu taga ajava eralootsinduse teket. 'Lootsindus nõuab suuri investeeringuid ja head koolitust ning riiklikku kontrolli meresõidu ohutuse üle,' selgitas ta.

Eesti lähiriikidest on praegu eralootsid Venemaal ja Saksamaal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing