Audru Weiss pürib esitomatikasvatajaks

13. juuni 2001, 08:44

Eesti suurimaks tomatikasvatajaks pürgiv OÜ Weiss loodab esimesed Audru kasvuhooneis roosatavad Raissa sordi tomatid müügiletti paisata juba sel nädalal, kirjutab Pärnu Postimees.

Weissi aiandusjuht Viljar Metsaoru sõnas, et firma on põllumajanduses tegutsenud kaheksa aastat ja kasvatanud põllukultuuridele lisaks Võiste aiandis tomatit ja lõikeroose. ?Mullu tunnetasime, et Eesti turg on hea söögitomatiga katmata ja sestap ostsime sügisel Audru seisva kasvuhoone ja remontisime kasutamiskõlblikuks,? selgitas ta.

Osaühing on Audrus tänavu kasutusele võtnud ühe hektari tootmispinda, kas kasvupinda laiendatakse, see selgub Metsaoru ütlust mööda tulevikus. Suvel jätkatakse remonti, et päevi näinud ja tühjalt seisnud kasvumajad kohandada aasta läbi kasutamiseks.

Aiandi mehaaniku Rein Kruusalu arvates väljendub uute omanike edumeelsus tootmist arendada kas või selles, et kastmis- ja väetamissüsteemi juhib programmkell. ?Pealegi ei kasvata me tomatit lavas, nagu varem, vaid kilepeenras,? märkis ta.

Metsaoru teada pole Pärnumaal kohe kindlasti ja arvatavasti Eestiski kasvupinna avaruselt teist Weissiga võrdväärset tomatikasvatajat. ?Meie eesmärk ei ole suurimaks saada, kuid kui tomatit juba kasvatada, siis võimsalt, et tootmiskulud all hoida.?

Aiandusjuhi arvates jõuab eestlane kord kindlasti arusaamisele, et kodumail kasvatatud tomat on välismaisest suupärasem. Raissa on tema ütlust mööda tugeva koorega tomat, mis noa all ei lagune ja mida on hea võileivale lõigata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing