15. juuni 2001, 00:00

Moody?s Investor Service kärpis eile Deutsche Telekomi krediidireitingut, tuues põhjenduseks asjaolu, et ettevõtte 60 mld suuruse võlakoorma vähendamine võtab oodatust kauem aega, kirjutas Financial Times MarketWatch.

Ettevõtte pikaajalise võla reitingut alandati seniselt tasemelt A3 tasemele A2 ning lühiajalist klassifikatsiooni tasemelt Prime-1 tasemele Prime-2. Reitingu alandamine muudab ettevõtte jaoks enda võõrvahenditega finantseerimise kallimaks.

Reitinguagentuur teatas ka, et Deutsche Telekomi reitinguväljavaade on edaspidi ?negatiivne.?

Moody?s nimetas Deutsche Telekomi äriplaani ka ?auahneks? ning pidas ettevõtte eesmärke ?suuri väljakutseid esitavaks.? ÄP Online

Indeksite arvutamisega tegelev STOXX Ltd teatas, et vähendab alates esmaspäevast Ericssoni ja Nokia aktsia osakaalu Dow Jones Nordic 30 indeksis, kirjutab uudisteagentuur Bridge.

STOXX teatas, et eilsete sulgemishindade põhjal oli kahe telekommunikatsioonifirma vabalt kaubeldavate aktsiate turukapitalisatsiooni osakaal indeksist enam kui lubatud 10 protsenti, mistõttu osakaalu vähendatakse.

STOXXi otsus tähendab, et nimetatud indeksisse investeerivad fondid peavad hakkama Nokia ja Ericssoni aktsiaid vastaval määral ka müüma. ÄP Online

Hollandi telekommunikatsioonigrupp KPN ja Rootsi Telia seisavad 120 mln euro kaotamise äärel seoses oma investeeringuga Iiri telekommunikatsiooniettevõttesse Eircom, kirjutab ajaleht Irish Independent.

Ajaleht teatab, et vastavalt Eircelli ja Vodafone?i tehingu tingimustele ja hinnale, mida pakkus Valentia konsortsium ülejäänud Eircomi eest, kaotavad KPN ja Telia umbes 19 senti aktsia kohta.

Eircomi mobiiltelekommunikatsiooniga tegeleva tütarfirma Eircell ostis Briti mobiilsidegigant Vodafone eelmisel kuul.

Telial ja KPNil on kokku 772 mln ettevõtte aktsiat ehk 35protsendiline osalus.

Nad ostsid Eircomi osana strateegilisest alliansist 1990-ndate keskpaigas. ÄP Online

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing