Ühisliising parkimistrahve kinni ei maksa

14. juuni 2001, 14:33

Ühisliising ei pea õigustatuks trahvinõuete esitamist Ühisliisingule ning ei kavatse ka firmale esitatud trahve ära maksta, ütles arendusdirektor Ove Muuk.

'Oleme kohtu kaudu vaidlustamas kõiki selliseid Ühisliisingule kui sõiduki omanikule maksmiseks esitatud nõudeid,' ütles Muuk. 'Aitame siiski omalt poolt igati kaasa trahvinõude tegeliku tekitaja ehk sõiduki kasutaja tuvastamisele ning soovitame oma klientidel sellised tähtajaks maksmata trahvinõuded igal juhul ära maksta.'

Ühisliisingu ja kliendi vahelise liisinglepinguga on sätestatud sõiduki kasutaja kohustus kanda kõik sõiduki kasutamisega seotud otsesed ja kaudsed kulud. Selliste kulude hulka arvatakse ka sõiduki kasutamisega kaasnevad rahatrahvid.

31. jaanuarini kehtinud liiklusseaduse järgi sai pöörata trahvinõude omaniku vastu juhul, kui sõiduki kasutajat ei olnud võimalik tuvastada. ?Hetkel kehtivas Liiklusseaduses vastavat paragrahvi ei leidu. Ka ei ole teistes seadustes üheselt sätestatud vastutust parkimistrahvide maksmise osas,? ütles Muuk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing