EPL: Eesti vajab strateegiliste algatuste keskust

14. juuni 2001, 08:17

Rongiliikluse ümber käiv tants on näide, mis demonstreerib väga selgelt, et Eesti vajab hädasti asutust, mida eile Eesti Panga eestvõttel looma asuti ? Strateegiliste Algatuste Keskust, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

See asutus peaks tegelema kogu ühiskonda ja riiki puudutavate pikaajaliste arenguplaanide väljatöötamisega. Ja mis eriti tähtis ? sellistega, mida poliitiliste otsuste tegijad ka kuulda võtma hakkavad.

Avaliku transporditeenuse küsimused on üks valdkond, mis nõuab mõtlemist palju kaugemale kui järgmised paar aastat. Paraku on praegu endiselt lahtine, mis saab Tartust Oravale ja Valka viivatest rongiliinidest pärast 2003. aastat.

Kõige kurvem arengustsenaarium oleks see, kui reisirongid ja Lõuna-Eesti teed nüüd järgmiseks kaheks aastaks unustataks. 2003. aasta lõpuks oleksime siis olukorras, kus sealsed teed on bussiliikluseks sama sobimatud kui praegu, Edelaraudtee aga pole rongiliikluse efektiivsemaks muutmisega tegelenud, sest üksnes kaheaastast tulevikuperspektiivi arvestades pole sellel suurt mõtet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing