Illegaalses relvaäris kahtlustatu otsib püstoliostjat

14. juuni 2001, 08:06

Illegaalses relvaäris süüdistatud mees otsib ostjat tuhandetele TT-püstolitele ja padrunitele, mis keskkriminaalpolitsei tema firmale kuriteo koosseisu puudumise tõttu 1998. aastal tagastas, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Politsei ajas meie firma pankrotti,? ütles kunagise Eestisse relvi importinud ASi Kalvert tegevdirektor Jüri Tiits. ?Nad konfiskeerisid relvad ja kogu dokumentatsiooni ning leidsid siis nelja aasta pärast, et kuriteo koosseisu polegi.?

Kalvertile tagastatud 2388 Poolas toodetud TT-püstolit ja 25 200 padrunit seisavad 1994. aasta maist piirivalve laos hoiul, sest Kalverti seaduslikul esindajal Jüri Tiitsil pole relvade müügiks vajalikku litsentsi.

Kalvertit esindab täna ainukesena tegevdirektor Tiits, sest vahepeal Kaliningradi äri ajama suundunud firma omanik Nikolai Sa?olin lasti seal 1998. aasta veebruaris segastel asjaoludel maha.

Tiitsi hinnangul on politseilt tagasi saadud relvade ja laskemoona turuhind ligi kolm miljonit krooni. Tiits tahab relvad pankrotistunud firma võlgade katteks maha müüa, kuid peab enne selleks politseiametist litsentsi saama ning relvadele ostja leidma.

Eestis on aga kõigile 2 388-le TT-püstolile raske ostjat leida, sest seaduse järgi võivad nii tugevajõulisi relvi omada vaid sõjaväelased ja kaitseliitlased.

?Sõjavägi neid ei taha, sest relvad ei vasta NATO standardile,? ütles Tiits. ?Jäävad vaid kaitseliitlased, kuid paljudel neist on isiklik relv olemas.?

Tiits lisas, et loodab siiski mitusada TTd kaitseliitlastele maha müüa, ülejäänud relvadele aga ostja leida välismaalt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing