Tallinna linna ühistranspordis täielik segadus

14. juuni 2001, 08:11

Vaatamata bussipileti pidevale kallinemisele ei ole Tallinn seni suutnud parandada ühistransporditeenuse kvaliteeti, kirjutab Eesti Päevaleht.

Lisaks on revisjonikomisjoni töökokkuvõtte kohaselt kontroll dotatsioonide kasutamise üle puudulik ning ühistranspordi arengukava täitmata.

?Eelarvedotatsioon kasvab, pileti hind tõuseb pidevalt, aga inimese jaoks kvaliteet ei parane. Firmad esitavad linnale küll veoteenuste kulud, aga me ei tea, kas need andmed on tõesed. On oht, et toetame vedajaid rohkem, kui vaja oleks,? ütles Tallinna volikogu revisjonikomisjoni esimees Jaana Padrik.

Padriku sõnul on 1999?2001 aasta arengukava ühistranspordi jaoks liiga lühiajaline ja ka sellisena täitmata. Samuti pole linn uurinud, kust kuhu inimesed üldse sõita tahavad ja milliseid liine tuleks arendada. ?Korda, kuidas linnaeelarvest ühistransporti toetada, pole aga isegi olemas,? osutas Padrik.

Detsembris peab linnavalitsus revisjonikomisjonile ette kandma, kui kaugele on jõutud kümne aasta ühistranspordi arengukava ja rahastamise põhimõtete koostamisega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing