Loomaaia ahvid kolivad luksusaeda

14. juuni 2001, 08:09

Tallinna loomaaia kolm shimpansi ootavad ilmade soojenemist, sest siis pääsevad nad kitsast puurist umbes korvpalliväljaku suurusele ja ligi neli miljonit krooni maksma läinud mänguplatsile, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ühe suure eramu hinda maksvale ahviplatsile kulus praktiliselt kogu möödunud aastal linnalt loomaaiale eraldatud raha, seepärast peavad ülejäänud mitusada looma leppima kitsamate tingimustega.

Järgmise aasta märtsiks tuleks Tallinna loomaaed teoreetiliselt euronormidele vastavaks ehitada, praktiliselt ei ole see aga võimalik.

?Ehitatakse ju tänapäeval kiiresti, aga riik ei ole meile mitu aastat raha eraldanud, elame ainult Tallinna linna ja mõne sponsori toetusest,? selgitas Kaal, kes ei osanud prognoosida, kui palju euroloomaaia rajamine maksma võiks minna.

Kõige viletsamas olukorras on direktori sõnul tiigrid ja karud, kelle elutingimused pole 20 aasta jooksul paranenud. Sel aastal kavatseb loomaaed valmis ehitada Kesk-Aasia ekspositsiooni ja lõpetada juba kümme aastat veninud veelindude ekspositsiooni remondi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing