Kuritegelik punare?iim jäi riigikogus hukka mõistmata

14. juuni 2001, 08:05

Parlamendi opositsioon koostöös reformierakonna liikmetega nurjas Isamaaliidu plaani kuulutada kommunistlik re?iim küüditamise aastapäevaks kuritegelikuks, kirjutab Eesti Päevaleht. Arutelu jätkub uuesti sügisel.

Keskerakondlaste Georg Pelisaare ja Urmas Lahe ettepanekut katkestada kommunismi hukkamõistva avalduse eelnõu lugemine toetas eile hilisõhtul sisuliselt 51 ja vastu oli 39 saadikut.

Kuna Pelisaar ja Laht olid mõlemad 33 avalduse algataja seas, ei olnud nende ettepanekut võimalik otse hääletemisele panna, sest riigikogu kodukord nõuab sellisel juhul kohest katkestamist.

Pärast protseduurilisi vaidlusi pani riigikogu esimees Toomas Savi hääletusele ettepaneku katkestada arutelu hääletamata. See hääletus näitaski parlamendi meelsust. Opositsiooni toetas avalduse vastuvõtmise takistamisel üle poole Reformierakonna fraktsioonist. Kuus erakonna liiget oli avalduse vastuvõtmise poolt, kuus jättis hääletamata ja seitse oli vastu.

?On väga kahetsusväärne, et nii juhtus. Eks iga inimene hääleta oma südametunnituse järgi,? ütles Isamaaliidu aseesimees Mart Nutt. Reformierakonnal on tema sõnul suuri probleeme distsipliiniga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing