Turujuht Polishtshuk toidab Vene meremehi

14. juuni 2001, 08:20

Tallinna Keskturu skandaalne juht Vadim Polishtshuk asus toiduainetega toetama neljandat kuud Tallinna Vene-Balti sadamas seisva Venemaa kalalaeva meeskonda, kes on seni elatunud vaid almustest, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Oleme talle väga tänulikud, et ta meil juba nädal aega hinge sees on hoidnud,? lausus Tallinna Vene-Balti sadamas seisva kalalaeva Andrei Markin kapteni vanemabi Vladimir Zhershtnjov. Tema sõnul on laeva meeskond juba nädal aega elanud Keskturu juhi toodud toiduainetest, sest endil neil toidu ostmiseks raha pole.

Polishtshuk on saatnud sadamas laeva omanikult palka ootavatele Vene meremeestele kartulit, makarone, lihakonserve, kapsast, tomatit, kurki, õunu ja pirne.

?Ütlesime Vadimile küll, et meil raha pole ja tasuda ei saa, kuid ta vastas, et ei ootagi meilt maksmist,? rääkis kapteni vanemabi.

Zhershtnjovi kinnitusel on tal homme kavas Polishtshukiga taas kohtuda, et meremeeste edasist toiduga abistamist arutada.

?Tean vanast ajast isegi meremeeste probleeme ja kui nad tulid toetust paluma, olin loomulikult nõus aitama,? ütles Polishtshuk. Tema sõnul on imelik, et Vene võimud pole Tallinnas palgaraha ootavate meremeeste aitamiseks midagi teinud, ehkki meremehed on saatnud palvekirju Venemaa presidendile ja duumale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing