Reisirongiliiklus algab uuesti uuel aastal

14. juuni 2001, 08:02

Uuest aastast algab märtsis suletud reisirongiliinidel taas liiklus. Riik otsustas toetada Edelaraudteed 2003. aastani täiendavalt 178,6 miljoni krooniga, kirjutab Eesti Päevaleht.

See, millised liinid taas avatakse, otsustab teede- ja sideministeerium.

Dotatsiooni raames lisatakse juulist Tallinna-Tartu suunale üks rongipaar, mis sõidaks Oravani. Taas hakkaks rong käima ka Tartu ja Valga vahel.

?Täismahtu ei suuda kohe taastada, sest rongid vajavad remonti,? ütles Edelaraudtee juhatuse esimees Henn Ruubel.

Uuest aastast näeb Edelaraudtee Eesti Raudtee infrastruktuuril kahte rongipaari Tallinna-Narva, kahte rongipaari Tallinna-Tartu suunal, neist üks pikeneb Valgani ja teine Oravani. Samuti on kavas käima panna kaks rongipaari Tartu-Elva ning eraldi rongipaar Tartu-Valga suunal.

Riigikogu avas eile Edelaraudteele rahalaeka, doteerides ettevõtet tänavu täiendavalt 51,3 ning järgmisel ja ülejärgmisel aastal vastavalt 73,3 ja 54 miljoni krooniga.

Lisaks saab Edelaraudtee möödunud aastal parlamendi otsusega eraldatud 845 miljonit krooni kasutada ka reisijateveoks Eesti Raudtee infrastruktuuril. Eelmisel aastal tehtud otsus lubas Edelaraudteel toetust kasutada üksnes oma infrastruktuuril.

Vastuvõetud otsuse eelnõu algatas Keskerakond, alternatiivse eelnõu esitanud Isamaaliidu fraktsioon soovis varasemat 845miljonilist toetust suurendada 438,3 miljoni võrra ja anda garantii 2009. aastani. See aga ei läinud läbi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing