Tehnoloogiaettevõtted hoiatasid USA aktsiaturud langusesse

Peeter Koppel 15. juuni 2001, 15:58

Kasumihoiatused tehnoloogiaettevõtetelt Nortel Networks ning JDS Uniphase viisid tehnoloogiakeskse Nasdaqi tänase kauplemispäeva alguses taaskord miinusesse.

Nende kahe ettevõte kasumihoiatused varjutasid ka positiivsema alatooniga makrouudised, mille kohaselt tõusid tarbijahinnaindeks Ühendriikides eelmisel kuul 0,4 protsenti. THI tõus vastas üldjoontes analüütikute ootustele ning näitas, et inflatsioon on kontrolli all. See aga võib muuta Föderaalreservi julgemaks agressiivse intressipoliitika jätkamise osas.

Mõningad analüütikud on nimelt avaldanus seisukohta, et Föderaalreservi käesoleva aasta 5 intressikärbet, mis on baasintressi viinud 6,5 protsendilt 4le, võivad tekitada inflastioonilisi pingeid. THI 0,4protsendiline kasv seda arvamust aga ei toeta.

Föderaalreserv teatas ka USA tööstustoodangu langemisest 0,8 protsendi võrra samas kui analüütikud olid prognoosinud 0,3protsendilist langust. Tööstustoodang on langenud 8 kuud järjest, mis on pikim langusseeria pärast 1982. aasta majandussurutist.


<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>Nasdaqi üldindeks</a> oli kella 15.55 seisuga langenud 1,79 protsenti ja liikunud 2007,53 punkti tasemeni.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_vbors'>Dow Jonesi</a> tööstuslik keskmine aga oli samaks ajaks kaotanud 0,67 protsenti ning liikunud 10 618,88 punktile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing