Börsiülevaade: kasumihoiatused välisturgudel painavad Tallinna börsi

15. juuni 2001, 09:47

Välisturge on rõhuma hakanud järjekordsed kasumihoiatused. Seekord maailma suurima fibeeroptika tootja JDS Uniphase`i ning Philipsi suunast.

Kuigi kohalik aktsiaturg on viimasel ajal päris kiiresti kukkunud, ei anna sellised uudised eriti usku tõusuks.

Üleeilne Euroopa aktsiaturgude tõus jäigi Tallinna börsil kaasa tegemata. Kuid see-eest haakis eile kohalik aktsiaturg end langevate välisturgude sappa ning läbis päevaga küllalt mõõduka languse.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia, mis veel möödunud nädalal liikus viimase kolme ja poole aasta kõrgemate tasemete juures kukkus eilse päeva alguses kohe läbi psühholoogilise 150 krooni joone, sulgudes 149,75 kroonil ehk 1,2% üleeilsest tasemest madalamal.

Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia sulgus 72,25 kroonil, jäädes kolmapäevasele sulgemishinnale alla enam kui kahe protsendiga. Täpselt samapalju langes eile ka Dow Jones`i Euroopa telekomisektori indeks.

Ühispanga maakler Märt Helmja ütles eile uudisteagentuurile Reuters, et aktsiad on hetkel kukkunud juba üsna atraktiivsetele tasemetele. Ta ennustas, et aktsiaturg võib veel mõnevõrra langeda, kuid samas on ka kukkumisruum küllalt limiteeritud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing