Angotti tegi riigiametnikud süüdi

15. juuni 2001, 17:02

Skandaalsel ärimehel Antonio Agottil ei olnud õigust 1999. aasta 7. detsembril Eestisse tulla ja siin viibida ning Tallinna Lennujaama piirivalveametnikud tõkestasid Antonio Agotti riiki sisenemist igati seaduslikult, leidis siseministeerium oma täna avalikustatud auditis.

Siseministeeriumi sisekontrolli osakond leidis Antonio Angotti piiriületuste ja kodakondsus ?ja migratsiooniameti poolt elamisloa andmise seaduslikkuse selgitamiseks korraldatud siseauditi tulemusena, et välismaalaste seaduse järgi ei olnud tollasel piirivalveameti juhil Tarmo Kõutsil õigust Angotti riiki lubamiseks. Põhja Piirivalvepiirkonna ülema R. Breiveli otsus Angotti riiki lubamise kohta põhines Angotti usaldamisel, mis ole välismaalase riiki sisenemise seaduslik alus.

Kodakondsus- ja migratsiooniamet ei kontrollinud otsuse tegemisel ega ka hilisema kahtluse tekkimisel Angotti poolt esitatud andmete õigsust ja loa andmist väljastavate asjaolude esinemise võimalikkust. Kontrollimeetmeid rakendati alles 2001. aasta talvel, kui avalikkus sellele tähelepanu juhtis.
?Seaduserikkumist võimaldas ja soodustas vastutavate ametnike lohakus, volituste ületamine (piirivalveamet), liigne püüdlikkus täita kõrge riigiametniku poolt esitatud palvet, samuti puudulik informatsioon ja nõrk sisekontrolli tase,? leiab siseaudit.

Samuti juhib siseaudit tähelepanu asjaolule, et Angotti lubade puhul ilmutati erakordset kiirust, teistele samal ajal taotluse esitanud isikutele väljastati load keskmiselt kaks nädalat hiljem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing