PM: riigikogu liikmed käituvad variseridena

15. juuni 2001, 08:22

Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe isamaaliitlase Kalle Jürgensoni sõnad, et riigikogu liikmetel ei tohiks olla kahju loobuda mõnest tuhandest kroonist maksudena oma pensionilt, on tavakodaniku vaatepunktist kuldaväärt, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Kuid oma särk on ihule ligemal ja praegusest 15 000kroonisest pensionist tuleb kõrge kogu enamuse arvates küünte ja hammastega kinni hoida. Demokraatliku ja vaba Eesti riigikogu liikmeks olek kasvab sujuvalt üle iseenda tulevikku kindlustavaks äriprojektiks.

Jutud solidaarsusest ja võrdse kohtlemise printsiibist sobivad n-ö välispidiseks tarbimiseks - välismaal trumpkaardina väljatõmbamiseks või rutiinkohtumisel valijatega.

Omakeskis kehtivad teised reeglid, mis kahjuks küll viivad Eesti aina enam sarnaseks Peeter I ajal loodud Venemaaga - sealne t?inovnikute astmete süsteem sobib iseloomustama ka Eesti ühiskonda. Alumisel astmel konutab tavaline vanaduspensionär oma 1500kroonise pensioniga kuus ja üleval laiutab eksriigikogulane kümme korda suurema pensioniga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing