Viljandi Uueveski kanalisatsioonile kulutatud miljonitest pole kasu

15. juuni 2001, 08:23

Kevadel lõpuks kanalisatsiooni saanud Viljandi Uueveski majaomanikel ei ole endiselt võimalik heitvett ära juhtida, sest tänavatorustik on pandud majade väljalasketorudest kõrgemale, kirjutab Sakala.

?40 aastat ootasime kanalisatsiooni ja nüüd see ei toimi,? oli Lina tänaval elav Martin Rein nördinud.

Tänavatorustik on paigaldatud sellisele kõrgusele, et majadest, mille heitveetoru väljub läbi keldri põhja või mille kogumiskaev on sügavamal, ei ole võimalik heitvett loomuliku vooluga ära juhtida. Kohati asub trass vaid 60 sentimeetri sügavusel.

Aastakümneid tagasi ehitatud eramajade keldritesse olid projekteeritud pesuköögid, paljud on sinna ehitanud sauna. Et vett kevadel valminud kanalisatsioonitrassi juhtida, peab nüüd ostma pumbad.

Lisaks pumba ostmisele tuleb teha mitmesuguseid ümberehitustöid ning kanda hiljem ise pumba ekspluatatsioonikulud.

Viljandi Veevärgi juhataja Kaido Pitkäärt põhjendas osaliselt mittetoimiva kanalisatsiooni rajamist madala hinnaga. ?Kui me oleksime trassi sügavamale pannud, siis oleks see mitu miljonit rohkem maksma läinud,? ütles ta. Kogu kanalisatsiooni paigaldamine läks maksma ümmarguselt kolm miljonit krooni.

Nii Pitkäärt kui projekteerija ja projekti juht Janno Erm aktsiaseltsist K H kinnitasid, et üksikute majade pärast ei oleks olnud mõtet tänavatorustikku sügavamale panna.

Sakala andmetel puudub äravool keldrist vähemalt kahekümneneljal Lina, Kanepi ja Kullamäe tänava majal. Kogu piirkonna 250 majast puudus kanalisatsioon seni 184 majal.

Pitkäärti sõnul on liitumine kanalisatsiooniga neile, kellel keldrist vesi ära ei jookse, 1000 krooni odavam.

Tarbijakaitseameti Viljandimaa inspektor Tiina Reivelt nentis, et probleemi tuleb lähemalt uurida. ?Kui trassi oleks olnud võimalik sügavamale projekteerida, tekib tõesti küsimus, milleks selline absurd,? avaldas ta arusaamatust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing