19. juuni 2001, 00:00

USA lennundusgigandi Boeingi asepresident Harry Stone-cipheri leiab, et General Electric ja Honeywell võivad vaatamata General Electricu viimase aja ühinemise suhtes pessimistlikele avaldustele siiski ühineda, teatab Reuters.

Stonecipheri sõnul võivad Euroopa Liidu konkurentsiametkonnad ühinemisele rohelist tuld näidata, kuna ei USA Boeing ega Euroopa Airbus Industries pole ühinemisele oma vastuseisu väljendanud. Varem süüdistas Stonecipher Airbus Industriesi 42 mld dollarilise ühinemise blokeerimises.

Boeingi asepresidendi hinnangul ei saa ühinemisel tekkiv ettevõte hakata lennukite hindu tõstma, kuna nende hinnad määravad Boeing ja teised lennukite komplekteerijad. USA ja Kanada konkurentsiamet on ühinemise heaks kiitnud.

Euroopa Komisjoni vastavad ametkonnad on aga väljendanud oma muret ning teavitanud, et lennukompaniidel on ühinemise suhtes tõsiseid eelarvamusi, kuna ühinemise tulemusel võivad konkurentsi vähenedes lennukite hinnad hüppeliselt tõusta. ÄP Online

Elcoteq Network Corporationi teise kvartali majandustulemused tulevad esimesest kvartalist nõrgemad ning firma saab kahjumit, teatas Elcoteq oma pressiteates.

Teise kvartali käive tuleb esimesest kvartalist kehvem, mil käive oli 7,5 mld krooni. Elcoteqi kasumlikkust tõmbas alla oodatust madalam nõudlus, kasutamata võimsusest tekkinud kulud ning mahakandmised.

Elcoteq vaatab oma prognoosid ülejäänud aastaks üle 3. augustiks, kui ettevõte avaldab oma teise kvartali majandustulemused. ÄP Online

British Telecom PLC teatas esmaspäeval, et 15. juunil lõppenud aktsiaemissiooni käigus märgiti täis 89,5 protsenti emissioonist, teatas BridgeNews.

Kokku märgiti investorite poolt ligi 1,769 mld aktsiat. Emissiooni eesmärk oli vähendada ettevõtte hiiglaslikku võlakoormat.

Järgi jäänud ligi 207 mln aktsiale otsivad emissiooni korraldajad Cazenove & Co. ja Merrill Lynch International märkijat rahvusvahelise pakkumise korras. ÄP Online

USA investeerimisfondide arv on kasvanud 1980. a 500-lt nüüdseks 13 000-le ja üsna paljud neist lõpetavad ilmselt lähikuudel töö, ütlevad tuntud investeerimisanalüütikud Lawrence Lasser (Putnam Investments) ja Ednomd Villani (Zurich Scudder Investments).

Börsi nõrk seis on sundinud investeerimisfondidele peale suure ühinemislaine, et ebakindlas olukorras end tugevamalt tunda.

Investeerimisfondide buum oli tingitud inimeste suurenenud huvist aktsiate vastu. Kui 1980. aastal oli 6?7% USA peredest aktsiaid, siis nüüd on neid pooltel peredest. Enamik neist omab aktsiaid fondide kaudu, kirjutab Kauppalehti. ÄP

Soome telekomioperaator Sonera teatas, et kirjutas alla 1,33 mld euro (20,8 mld krooni) mahus sündikaatlaenu lepingu, edastab Dow Jones Newswires.

Laen võimaldab refinantseerida Sonera lühiajalisi laene, langetab refinantseerimisriski ja tasakaalustab laenude tähtaegasid.

Esialgselt miljardi euro mahus planeeritud laenu suurendati, sest see märgiti üle. Sündikaatlaen on 3aastase tähtajaga, aastane intress on Euribor+1,25%.

Sündikaadis osalevad Citibank, Deutsche Bank, Dresdner Kleinwort Wasserstein, J.P. Morgan ja Nordea. ÄP Online

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing