Tanel Raig 19. juuni 2001, 00:00

Ilmselt läheb liinivõrk konkursile tervikuna, nagu praegu, mis tähendab, et suuri muutusi ei tohiks ette tulla.

Laias laastus jääb liinisüsteem samaks, kuigi mõnedel liinidel võib ette tulla muudatusi, ütles maavalitsuse transpordi peaspetsialist Riho Pindmaa. ?Põhimass jääb samaks,? teatas ta.

Uuest aastast võivad muutusi bussiliikluses kogeda kaugemates külades elavad inimesed. Pindmaa sõnul võib juhtuda, et mõnda külla ei hakka buss pidevate reisijate vähesuse tõttu hommikul kohale sõitma. Sel juhul tuleb sellistele liiniotsadele leida kohalik vedaja, kes inimesed lähimasse keskusse toob.

Pindmaa ei soostunud eile nimetama võimalikke kohti, mida ähvardab bussiühenduse katkemine. Tema sõnul sõltub kõik järgmise aasta riigieelarvest, kust makstakse maavalitsustele bussivõrgu ülalpidamiseks raha.

Pindmaa sõnul on tähtis, et maavalitsus jõuaks konkursiga ühele poole hiljemalt augustiks. Ajavaru kuni uue aastani lubaks võitnud firmal välja selgitada, milliseid liine teenindada suurte ning milliseid väiksemate bussidega. Ühtlasi selguks, kui suureks kujuneb dotatsioon ning kui suures mahus on võimalik üldse teenust osutada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing