Tulviste ja Savi rebivad võrdselt

18. juuni 2001, 08:15

Juuni alguses on Isamaaliidu presidendikandidaat Peeter Tulviste ja Reformierakonna presidendikandidaat Toomas Savi pälvinud rahva silmis võrdse toetuse - kumbagi soovib Emori avaliku arvamuse värske uuringu kohaselt Kadriorus näha 23% valimisealistest kodanikest, kirjutab Postimees.

Märgatavalt on siiski pooldajaid kaotanud Tulviste, kes oli veel eelmine kuu rahva vaieldamatu lemmik (30% toetajaid, nüüd ainult 23%). Tulviste on langenud praegu Saviga võrdsele positsioonile (kummalgi 23% toetajaid).

Samal ajal pole Savi populaarsus aga eriti muutunud. Savi toetusprotsent on alates aasta algusest püsinud stabiilselt 20-26% vahel.

Ligi kaks korda on tõusnud Eestimaa Rahvaliidu presidendikandidaadi Arnold Rüütli toetajate hulk (mais 8%, nüüd 14%). Keskerakonna kandidaadil Peeter Kreitzbergil on toetajaid 10%, mais oli 3%.

Stabiilseks on jäänud Mõõdukate kandidaadi Andres Tarandi toetusprotsent, kel pole rahva silmis aga nii suurt populaarsust kui kahel eelmisel kandidaadil (toetus 6%).

Emori analüütik Tõnis Saarts ütles Postimehele, et Tulviste populaarsuse langust saab seletada ilmselt Rüütli suurema aktiivsusega meedias. Kui jälgida Tulviste toetajaid vanuse lõikes, siis võis täheldada, et tema populaarsus tõusis aprillis ja mais just vanemaealiste hulgas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing