Nasdaqi eelmine nädal selle aasta halvim, tooni andsid kasumihoiatused

Peeter Koppel 18. juuni 2001, 10:33

Ühendriikide aktsiaturgudel andsid reedel tooni taas kasumihoiatused.

Oodatust nigelamaks jäävatest majandustulemustest teatasid tehnoloogiaettevõtted nii Nortel Networks <GR#US.NT> ja JDS Uniphase <GR#US.JDSU> kui ka kiirtoitlustusega tegelev McDonald?s. <GR#US.MCD>.

Siiski jäid peamiste indeksite kukkumised reedel protsendi piiresse.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>Nasdaqi üldindeks</a> lõpetas reedel 0,77 protsendi võrra madalamal 2028,43 punktil.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_vbors'>Dow Jonesi</a> tööstuslik keskmine aga sulgus 0,62 protsendiga miinuses ning sulgus 10 623,64 punkti juures.

Nädalaga on aga teine lugu ? Nasdaqi üldindeksi kaotuseks kujunes tervelt 8,4 protsenti, mis muudab eelmise nädala peamiselt tehnoloogiaaktsiate liikumist kajastava indeksi jaoks käesoleva aasta halvimaks. Kvaliteetaktsiad pidasid vastu mõnevõrra paremini ? Dow nädalaseks kaotuseks jäi 3,2 protsenti. Siiski peavad aktsiate hinnad kasumihoiatustele suhteliselt hästi vastu.

Indeksid on oma aasta madalaimatest tasemetest kõrgemal eelkõige ootuste tõttu, et neljandas kvartalis hakkavad emitentide kasumid paranema.
Kasumihoiatused ning makronäitajad, mis viitavad inflatsiooniliste pingete vähesusele, on USA aktsiaturgude pilgud pööranud taas Föderaalreservile.

Üha rohkem analüütikuid julgeb rääkida, et tõenäoliselt on Föderaalreservi Vabaturu Komitee 27. juuni istungilt oodata taas 50baaspunktilist intressikärbet. See oleks aga sündmus, mis aktsiaturule ka vähemalt spekulatiivsetki ostuhuvi tooks. Intressikärbetest ja spekulatiivsest huvist aga üksi ei piisa turgude tõusutrendi viimiseks.

Lõppude lõpuks tahavad turuosalised näha ka seda, et ettevõtted on võimelised raha teenima. Investeerimiseks on vaja kindlust. Praegu aga jääb sellest vägagi puudu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing