Eurovisioon toob Tartu maantee läbimurde

18. juuni 2001, 08:09

Tallinna linnavalitsus tahab, et Tartu maantee läbimurre saaks valmis tuleval aastal paar nädalat enne Eurovisiooni lauluvõistlust, ning võtab märtsis alale maa-alust parklat rajavalt firmalt hoonestusõiguse, kui tee valmimine satub kahtluse alla, kirjutab Postimees.

Vastavalt kokkuleppele läbimurde alla 280kohalist autoparklat rajama hakkava Eke Investi tütarfirma Senor Kinnisvara OÜga peab tee koos valgustuse ja liikluskorraldussüsteemiga olema valmis tuleva aasta 1. maiks. Iga-aastane Eurovisiooni lauluvõistlus korraldatakse Tallinnas tuleva aasta mai keskel.

Kui 1. märtsiks pole erafirma ehitustöö olnud piisavalt kiire ning on näha, et tee 1. maiks valmis ei saa, peab Senor andma hoonestusõiguse 11. märtsiks linnale tasuta üle. Lisaks tuleb erafirmal maksta kahe miljoni krooni suurune leppetrahv.

Tallinna abilinnapea Heiki Kivimaa sõnul ei tähenda see siiski, et linn seejärel ise kibekiirelt teed ehitama asuks. ?Mõte on selles, et avaldada erafirmale survet tähtajast kinnipidamiseks,? lausus ta. ?Kui me näeme, et asi hakkab jamaks minema, siis meil on õigus hoonestusõigus lõpetada ja partnerit vahetada.?

?Seoses Eurovisiooni lauluvõistluse läbiviimisega Tallinnas 2002. aasta mais on Tallinna linnavalitsus väljendanud vajadust tänava valmisehitamiseks enne suurürituse algust,? märkis Kivimaa linnavolikogule esitatud seletuskirjas.

Veel kuu aega tagasi vaidlesid linn ja erafirma selle üle, kas tee peaks valmis olema 1. maiks või 15. maiks, Senor soovis kaks kuud hilisemat tähtaega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing