Nafta hind langes kahe kuu madalaimale tasemele

19. juuni 2001, 14:24

Naftabarreli hind langes täna allapoole 27 dollari taseme, sest suure tõenäosusega alustab Iraak juulis taas naftaeksporti ning USA nafta- ja naftasaaduste laoseis kasvas eelmisel nädalal rekordiliselt.

Toornafta augustilepingute hind langes täna Rahvusvahelisel Naftabörsil Londonis uuele kahe kuu madalaimale tasemele 26,72 dollarini barrel. Juba eile langes toornafta hind tervelt dollari võrra barrel pärast Iraagi teadet, et alustab taas naftaeksporti, juhul kui ÜRO ja Iraagi vaheline programm 'nafta-toiduainete-vastu' jätkub normaalsetel tingimustel.

Iraak otsustas 4. juunil lõpetada naftaeksporti kogumahus 2,1 miljonit barrelit ööpäevas, mis hõlmab umbes 5% nafta kogutoodangut maailmas pärast seda, kui USA ja Suurbritannia eestvedamisel hakkas ÜRO julgeolekunõukogu ümber vaatama Iraagi vastaseid sanktsioone.

Täna hilisõhtul avaldab Ameerika Naftainstituut iganädalase aruande USA nafta- ja naftasaaduste laoseisu kohta. Analüütikud usuvad, et möödunud nädalal kasvas laoseis rekordiliselt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing