PM: ELi toetusprogramm on abiks vaid tugevamatele

19. juuni 2001, 08:29

Eesti põllumehed, kes loodavad oma ettevõtmisi lähiajal eurorahaga turgutada, peavad suvise kibekiire töö kõrvalt leidma mahti, et vettpidavaid projekte vormistada ja enda vastavust rangetele sobivusnõuetele tõestada, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Eestile maaettevõtjate investeerimisabi programmi SAPARD raha avanemisest teada andnud Euroopa Komisjoni president Romano Prodi kinnitas küll, et Eesti oli ELi kandidaatmaadest Bulgaaria kõrval esimene, kes oli programmi käivitumiseks valmis, hoopis iseküsimus on aga see, kui valmis on selleks meie põllumehed-ettevõtjad.

Suurema osa põllumeeste lootused toetusele lõikavad läbi karmid tingimused ja kindlasti ka aeg, sest selle aasta toetustele saab taotlusi esitada vaid septembrini. Selleks ajaks peavad soovijad suutma koostada äriplaani, tõestama oma jätkusuutlikkust lähemateks aastateks ning, mis kõige raskem, finantseerima kogu investeeringu kõigepealt ise, lootuses sellest siis hiljem kuni pool tagasi saada.

Arvestades Eesti põllumajandusettevõtjate käes olevate vabade vahendite hulka, õigemini nende nappust, samuti nende kogemusi ja suutlikkust ajada korda europabereid, on selge, et euroraha jääb kättesaadavaks vaid vähestele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing