Oracle kvartalitulemused ületasid prognoose

19. juuni 2001, 10:05

Maailma suuruselt teise tarkvaratootja Oracle poolt eile hilisõhtul avaldatud neljanda kvartali majandustulemused ületasid veidi analüütikute prognoose ning Oracle enda sõnul on ettevõte kriitilisest perioodist üle saamas.

Oracle tegevjuht Larry Ellison ütles, et kui majandus taastub siis pöördub ettevõte taas kiirele kasvule.

Me loodame, et hullem on ületatud ning põhi saabus meie 31. mail lõppenud majandusaasta neljandas kvartalis, sõnas ettevõte finantsjuht.

Kuigi ettevõte neljanda kvartali müügimaht, mis oli 3,26 mld dollarit (594 mld krooni) jäi prognoosidest veidi madalamaks, suutis ettevõte tänu tugevale kulude kokkuhoiule saavutada kvartalis puhaskasumiks aktsia kohta 0,15 dollarit, mis ületas turgude poolt keskmiselt ennustatud kasumit 0,01 dollari võrra.

Järelturul kerkis Oracle aktsia 8,8% ja maksab 16,14 dollarit.

Esimeses kvartalis (mis lõppeb 31. augustil) peaks ettevõtte saama kasumit 0,08 dollarit aktsia kohta, mida on sama palju kui samal perioodil aasta varem.

Ettevõte tegevjuht Ellison vihjas, et antud prognoos on tegelikult isegi liiga madal. Me usume, et me käive kasvab ning me usume, et me suudame selleks kvartaliks üles seatud prognoose lüüa, ütles Ellion Reuters Televisioonile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing