Kogu tõde riigiametnikest tuleb päevavalgele

19. juuni 2001, 11:10

Homme esitleb Riigikantselei Stenbocki majas Avaliku teenistuse aastaraamatut 2000, mis annab põhjaliku ülevaate Eesti avaliku teenistuses aasta jooksul toimunud olulisematest muudatustest, personalijuhtimise olukorrast Eesti avalikus sektoris, ametnike koolitamisest ja atesteerimisest ning ametnikkonna koosseisust.

2000. aasta 31. detsembri seisuga oli Eesti avalikus teenistuses 20 472 ametnikku, neist 81 protsenti töötab ministeeriumide valitsemisalades olevates ametites ja inspektsioonides.

Ülejäänud ametnikud jagunevad ministeeriumide, põhiseaduslike institutsioonide ja maavalitsuste vahel. Aastaraamatu andmeil on mehi ja naisi on ametnike hulgas peaaegu võrdselt - naisi 52 protsenti ja mehi 48 protsenti, naiste osakaal on suurim vanemametnike põhigrupis (57 protsenti) ning meeste osakaal kõrgemate ning nooremametnike põhigruppides.

Eesti ametnik on küllaltki noor, 55 protsenti ametnike vanus on alla 40 aasta. Ametnikkonnast moodustavad 40% kõrgharidusega inimesed, lisaks on ligi kolmandik ametnikke keskeriharidusega.

Aastaraamatu on koostanud Riigikantselei.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing