Indrek Kald 21. juuni 2001, 00:00

Hinnatõus on aga kindlasti märgatavalt väiksem kui meedias kajastatud 50-80%, lisab ettevõte pressiteates.

Järgneb väljavõte teatest:

Ka Äripäevas toodud hinnatõusu näite (MS Office 2000 maksab 5000 EEKi, MS Office XP hakkab maksma 6800 EEKi) puhul on tegemist tunduvalt madalama hinnatõusuga - see on 36%. Microsoft Baltics soovitab oma klientidel viia end volitatud edasimüüjate abil kurssi uue litsentsisüsteemiga ning leida enda vajaduste rahuldamiseks sobivaim lahendus ja veenduda, et hinnatõus puudutab vaid mõningaid tooteid ning ei ulatu kindlasti 50-80%-ni.

Microsoft Baltics tegevjuht Bo Kruse kommenteerib toodete mõningast hinnatõusu järgmiselt: ?Microsoft on toetanud Eesti IT valdkonna arengut subsideerides Balti regioonis oma tarkvara hindu. Vähene hinnatõus lähitulevikus on normaalne, arvestades seda, et senised hinnad on siinmail olnud odavamad kui Venemaal, teistest Ida-Euroopa riikidest rääkimata. Kuid mingil juhul ei tule tegemist nii dramaatilise hinnatõusuga nagu seda on viimastel päevadel meedias väidetud,? ütles ta.

Rahvusvaheliselt on Microsoft teada andnud, et 80%-l klientidest uus litsentsisüsteem kokkuvõttes alandab või jätab tarkvarakulud samaks. Vaid Open litsentside ostjad, kes uuendavad tooteid ebaregulaarselt, võivad märgata mõningast litsentsihindade tõusu.

Hinnamuutus sõltub olemasolevast ja ostetavast litsentsi tüübist. Just neile klientidele mõeldes, tutvustame alternatiivseid litsentseerimisvõimalusi, mis kokkuvõttes samuti kulusid alandavad, teatas firma.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:40
    Otsi:

    Ava täpsem otsing