21. juuni 2001, 00:00

Järjekordne telekommunikatsiooniseadmete tootja teatas, et ettevõtte teise kvartali majandustulemused jäävad prognoosidele alla. Hoiatajate nimekirjaga liitus seekord Tellabs Inc , teatab Reuters.

Tellabs loodab teises kvartalis enne restruktureerimis- ja muid kulutusi aktsia kohta teenitava kasumi poolest nulli jõuda.

First Calli andmetel olid analüütikud oodanud ettevõttelt 0,29dollarilist kasumit aktsia kohta. Teise kvartali käibeks kujuneb ettevõttel tõenäoliselt ca 500 mln dollarit. Varem oli käibeks prognoositud 780?820 mln dollarit.

Tellabsi presidendi sõnul on valulapseks eelkõige Põhja-Ameerika kliendid ning väljaspool Ühendriike läheb Tellabsil veel suhteliselt hästi. Teistest sarnastest ettevõtetest on kasumihoiatused andnud Lucent Technologies Inc., JDS Uni-phase Corp, Juniper Net-works Inc. ja Nortel Networks. ÄP Online

Bank of America tühistas Inglise-Rootsi ravimitootja Astra-Zenecale antud ostusoovituse, kirjutab BridgeNews.

AstraZeneca uueks reiting-uks on market perform, mis tähendab, et ettevõtte aktsia peaks liikuma sarnaselt üldise turuga.

Ostusoovituse tühistamise põhjuseks oli asjaolu, et üks AstraZeneca ravim nimega H376 võib eile avaldatud uurimuse kohaselt põhjustada mürkide kogunemist maksa.

Kuna AstraZeneca kasvuprognoos põhines just selle ravimi müügil, siis vähendati ettevõtte aktsia hinnasihti 34 naelsterlingini. ÄP Online

Telia AB teatas, et müüb osaluse oma Soome fikstelefoniside firmas Telia Finland Oy, mis analüütikute sõnul tähendab seda, et Telia puhastab oma teed Soome suurima telekommunikatsioonioperaatori Soneraga liitumiseks, kirjutasid uudisteagentuurid AFX ja Dow Jones Newswires.

Telia müüb oma osaluse Telia Finland Oys Song Net-worksile umbes 440 miljoni Rootsi krooni (761 miljonit Eesti krooni) eest.

?Osaluse müügi eesmärk on tugevdada Telia mobiilsidele keskendumise strateegiat Põhjamaade regioonis,? lausus Telia Networki juht Jan Johansson müüki kommenteerides. ÄP Online

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:40
    Otsi:

    Ava täpsem otsing