Parkimistrahvi saab Tartus odavamaks kaubelda

20. juuni 2001, 08:05

Tasulist parkimist Tartus korraldav AS ESS Lõuna pakub valesti parkinule võimalust maksta 530kroonise trahvi asemel viis korda väiksem summa, millest suurem osa jääb linnakassasse laekumise asemel ESSile, kirjutab Eesti Päevaleht.

Valesti parkimise eest minimaalsena määratava 10 päevapalga suuruse summa ehk 530 krooni asendab AS Lõuna ESS 100 krooni maksva tunnise parkimispiletiga, viidates Tartu linnavalitsuse määrusele.

Kui 530kroonise trahvisumma maksab parkimisel eksinu linna rahakassasse, siis parkimispileti eest makstavast sajast kroonist saab linn endale 30 krooni, ülejäänud 70 krooni läheb ESSile.

ASi ESS vanemkonrolör Jaanika Kärsin ütles, et odavamat võimalust pakutakse inimestele erandjuhtudel. ?Näiteks siis, kui inimene on sõitnud sünnitusele, ega saanud seetõttu parkimispiletit osta,? rääkis Kärsin. Ta lisas, et ka siis on tehtud mööndusi, kui inimene on osanud ära põhjendada, miks ta parkimispiletit ei ostnud.

Tartu linna liikluskorraldusteenistuse juhataja Vahur Sillaots ütles, et kuna trahvi kogumine ei ole linnale omaette eesmärk, on ESSiga selline suuline kokkulepe sõlmitud.

?Kui näiteks maainimene tuleb Tartusse, siis ta ei pruugi ju neid parkimistsoonide algusi tähele pannagi,? rääkis Sillaots. ?See 530 krooni oleks tema jaoks liiga karm karistus.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing