Karksi vald müüb kultuurikompleksi

20. juuni 2001, 08:59

Karksi volikogu müüb 3,9 miljoni krooni eest maha Karksi-Nuia pooleli oleva kultuurikeskuse, et ehitada gümnaasiumile uus saal, kirjutab Sakala.

'Saal leiaks kasutamist nii päeval kui õhtul,' ütles Karksi vallavanem Piret Koorep. 'Selle ehitamine sõltub aga eeskätt kompleksi müügist.'

Neljakorruselises kultuurikeskuses, mille ehitust alustati 1993. aastal, on üle 3000 ruutmeetri põrandapinda. Kaheksa aasta jooksul on kompleksile kulunud 6,3 miljonit krooni ning kahe esimese korruse lõpetamiseks oleks vaja veel vähemalt 6,8 miljonit krooni.

'Kui me ka suudaksime selle kompleksi valmis ehitada, siis selle ülalpidamine ja kütmine käiksid meie vallale üle jõu,' põhjendas müüki Karksi vallavanem Piret Koorep.

Kinnisvaraekspertide arvamusele tuginedes kehtestas volikogu reedel Karksi-Nuias valmiva kultuurikompleksi alghinnaks 3,9 miljonit krooni. Ostupakkumiste esitamise lõpptähtaeg on 15. oktoober.

'Mingeid tingimusi volikogu ostjale seadma ei hakanud, kuid müümisel eelistame neid, kes rajavad kompleksi mingi sellise asutuse, mis kesklinna sobib,' rääkis Koorep.

Vallavanema arvates võiks Karksi-Nuia keskel asuvas hiigelhoones olla turistidele mõeldud infopunkt koos ööbimisvõimalusega. Ülejäänud pinnal näeks Piret Koorep hea meelega tegutsemas mõnd kergetööstusettevõtet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing