Eesti Telefon investeeris kliendiandmete kaitsesse 3 miljonit krooni

20. juuni 2001, 17:06

Eesti Telefon avas täna uue kõrgetele turvalisuse nõuetele vastava serveriruumi, et tagada Eesti Telefoni klientide andmete turvalisus ja säilimine ka ekstreemsematel juhtudel, öeldakse pressiteates.

Eesti Telefoni IT teenistuse juhi Guido Leiburi sõnul on Eesti Telefon ligikaudu 3 miljoni krooni eest loonud Eesti ühe turvaliseima kliendiandmete hoidmise keskkonna, mis peab vastu kõigele alates elektrikatkestusest lõpetades tuumaplahvatusega.

'Elektrikatkestuste ja seadmete ülekuumenemise eest tuleb seadmeid kõige enam kaitsta, kuid nõukogude aja lõpul ehitatud Endla tänava hoone konstrueeriti omal ajal arvestusega, et see suudaks vastu pidada ka tuumakatastroofile, ' selgitas Leibur.

Uus serveriruum on varustatud kaasaegsete tulekustustus- ja signalisatsioonisüsteemidega ning etteantud temperatuurivahemiku ja niiskustaseme tagamiseks on välja ehitatud kliimaseadmete kompleks.

Elektrivarustus tagatakse nelja katkematu toiteallika ja diiselgeneraatoriga kindlustamaks serverite töö ka eriolukordades.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing