Politseinikud kahtlevad uues politseireformis

20. juuni 2001, 08:33

Politseiteenistujate ametiühing ei usu valitsuses eile kinnitatud politsei järgmise viie aasta arengukava teostumisse enne, kui selleks riigieelarvest raha eraldatakse, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Seal on kirjas ilus jutt politsei infotehnoloogia ja uute sidevahendite soetamisest, kuid puudub kava, kust ja kui palju selleks raha võetakse,? ütles kaks aastat tegutsenud ametiühingu juhatuse esimees Ele Nuka. ?Politsei eelmises arengukavas oli samuti sarnane jutt. Selle kinnitas üks valitsus, kuid hiljem võimule pääsenud uus valitsus raha ei andnud.?

Valitsus kinnitas eile siseministeeriumis koostatud politsei järgmise viie aasta arengu ideed, mille põhjal valmib tänavu põhjalikum kava.

?Politseiamet peab aasta lõpuks välja töötama konkreetse ajakava, millal ja kuidas muudatused toimuma hakkavad,? ütles siseminister Tarmo Loodus. ?Enne 2003. aastat suuri ümberkorraldusi ei tule, pealegi on politseireform tihedalt seotud haldusreformiga,? lisas minister. ?Kiirustades me midagi tegema ei hakka.?

Praeguse ideekava kohaselt jääb Eestis viie aasta pärast alles senise 17 politseiprefektuuri asemel neli ? Ida, Lääne, Lõuna ja Põhja.

?Selles ideekavas ei ole argumenteeritud, miks just nii palju,? ütles Nuka. ?Miks mitte ei võiks olla näiteks kolm või kuus prefektuuri.?

Ametiühingujuhi Nuka sõnul pole arengukavas mingeid arvutusi. ?Seal on kirjas, mida tuleks politseil avalikkuse suurema lugupidamise saamiseks ära teha. Ma küsin, kuidas on politsei arengukavas võimalik ette kirjutada, et meedia hakkab politseist kirjutama positiivseid artikleid??

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing