Microsoft teatas ametlikult uuest hinnapoliitikast

Raimo Ülavere 21. juuni 2001, 14:59

Sügisel 2001 muudab Microsoft terves maailmas oma senist litsentsipoliitikat, mis võib tähendada ka Eestis mõningate tootelitsentside korral hinnatõusu, teatas Microsoft Baltics.

Hinnatõus on aga kindlasti märgatavalt väiksem kui meedias kajastatud 50-80%, lisab ettevõte pressiteates.

Järgneb väljavõte teatest:

Ka Äripäevas toodud hinnatõusu näite (MS Office 2000 maksab 5000 EEKi, MS Office XP hakkab maksma 6800 EEKi) puhul on tegemist tunduvalt madalama hinnatõusuga - see on 36%. Microsoft Baltics soovitab oma klientidel viia end volitatud edasimüüjate abil kurssi uue litsentsisüsteemiga ning leida enda vajaduste rahuldamiseks sobivaim lahendus ja veenduda, et hinnatõus puudutab vaid mõningaid tooteid ning ei ulatu kindlasti 50-80%-ni.

Microsoft Baltics tegevjuht Bo Kruse kommenteerib toodete mõningast hinnatõusu järgmiselt: ?Microsoft on toetanud Eesti IT valdkonna arengut subsideerides Balti regioonis oma tarkvara hindu. Vähene hinnatõus lähitulevikus on normaalne, arvestades seda, et senised hinnad on siinmail olnud odavamad kui Venemaal, teistest Ida-Euroopa riikidest rääkimata. Kuid mingil juhul ei tule tegemist nii dramaatilise hinnatõusuga nagu seda on viimastel päevadel meedias väidetud.?

Rahvusvaheliselt on Microsoft teada andnud, et 80%-l klientidest uus litsentsisüsteem kokkuvõttes alandab või jätab tarkvarakulud samaks. Vaid Open litsentside ostjad, kes uuendavad tooteid ebaregulaarselt, võivad märgata mõningast litsentsihindade tõusu. Hinnamuutus sõltub olemasolevast ja ostetavast litsentsi tüübist. Just neile klientidele mõeldes, tutvustame alternatiivseid litsentseerimisvõimalusi, mis kokkuvõttes samuti kulusid alandavad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing