Eesti turismiturule tulemas Soome Fritids Resor

Raimo Ülavere 22. juuni 2001, 09:04

Reisiringkondades liigub kuulujutt, nagu kavatseks ülemere turismigigant Fritids Resor Eesti turule siseneda lennureiside korraldamisega, kirjutab EPL Online.

Wris Toursi juhatuse esimehe Margit Rebane-Penti sõnul oleks see loogiline, et varem või hiljem nii juhtub. ?Ilmselt toimub tulek siinse ettevõtte ostmise teel, vaevalt, et oma struktuuri looma hakataks. Meie vastu pole aga keegi seni otseselt huvi tundnud,? märkis Pent.

Küll hakkab eesoleval talvel Tallinnast Kanaari saartele otselende korraldama Hispaania ettevõte.

?Ei ole kuulnud, et keegi Soome tsharteroperaatoritest lähima aasta jooksul Tallinnast lennata planeeriks. Küll usun, et mingil hetkel tekib kellelgi neist huvi Eesti ainsa rahvusvahelisel tasemel tegutseva tsharteroperaatori Wris Toursi äraostmiseks,? ütles Estraveli juhatuse esimees Aivo Takis.

Soomes asuva Fritids Resor Groupi avalike suhete juht Anu-Eveliina Mattila kinnitas Eesti Päevalehele, et reisikorraldusfirma ei kavatse ühtegi Eesti turismi- või reisifirmat osta. ?Vähemalt minuni jõudnud teabe kohaselt seda kavas ei ole,? märkis Mattila. Küll on tema sõnul Fritids Resoril Eestis mitmeid edasimüügifirmasid nagu Estravel või Hermann Reisid.

Fritids Resor Group on Põhjamaade üks suuremaid reisikorraldajaid, mis tegutseb Rootsis, Soomes, Norras, Taanis ja Poolas. Ettevõte pakub reise enam kui 130 paika 90 riigis.

Fritids Resor Group on osa Euroopa suurimast reisikontsernist TUI/TTG, kelle omanikuks on Saksa firma Preussag. 1999. aastal ulatus rahvusvahelise reisikorralduskontserni kogukäive 30 miljardi margani, töötajaid oli 17 000.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing