Toll korjas sadamas turistidelt piraattarkvara

Raimo Ülavere 22. juuni 2001, 08:12

Kümned eile Tallinna reisisadamas Soome laevale rutanud turistid pidi piiril esmakordselt loovutama kõik siin ostetud piraatsalvestised ja maksma kopsaka trahvi, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Ma ei ole vihane, olen pettunud,? ütles Soomes Tamperes elav elektroonik Timo (35), kellelt toll võttis ära kolm multifilmidega piraatvideokassetti. ?Helistasin juba koju lastele ja ütlesin, et toon neile multifilme. Nüüd valmistan neile pettumuse.?

Timo sõnul ostis ta kassetid Kadaka turult ning maksis nende eest 50 Soome marka tükk. ?Olen ennegi sealt videosid ja plaate ostnud,? rääkis Timo. ?Kunagi pole mingit probleemi olnud.?

Mees ütles, et peab ühest küljest inimestelt piraatkauba ärakorjamist õigeks, kuid teisalt jälle ülekohtuseks, sest raha talle konfiskeeritud kauba eest keegi ei tagasta. ?Mina ju ei teadnud, et need on piraatkassetid,? lausus Timo. ?Teie politsei ei tohiks lubada piraatkauba müümist.?

Tollitöötajate ja autoriõiguste kaitsjate sõnul oleksid nad suutnud mitu korda rohkem turiste kontrollida, kui protokolli vormistamine iga äravõetud piraatkauba juhtumi kohta poleks nii palju aega võtnud.

Kokku kontrollisid tolliametnikud eile pisteliselt laevade Norlandia ja Vana Tallinn ühele reisile läinud turiste. Piraatkaupa leiti keskmiselt igalt kolmandalt kontrollitavalt turistilt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing