Euroopa Komisjon:Nitrofert seni dumpingusüüdistusest prii

25. juuni 2001, 11:15

Kohtla-Järvel tegutsev keemiatehas AS Nitrofert võib jääda Euroopa Komisjoni poolt dumpingusüüdistuseta ja ekspordipiiranguteta, sest märtsi algul ettevõtet külastanud kontrollid ei ole seni toodangu eksportimist alla omahinna tuvastanud.

ASi Nitrofert majandusnõunik Vladimir Degtjarenko ütles märtsi algul, et eurokontrollid lubasid oma otsuse dumpingusüüdistuse kohta teha hiljemalt juunis.

Ettevõtte sekretäri sõnul saabus juuni algul kontrollikomisjonilt kiri, milles lubatakse dumpingu avastamisest ettevõttele täiendavalt teada anda. Juhul kui ettevõtte hinnapoliitikas rikkumisi ei leita, ei pruugita sekretäri sõnul üldse enam ühendust võtta.

Nitrofert töötab praegu täie koormusega, kuid augustis-septembris plaanitakse tehas seisata iga-aastaseks kuuajaliseks remondiks. Ligi 600 töötajaga tehas ekspordib üle 90% oma karbamiidi ja ammoniaagi toodangust.

Nitroferdi eelmise aasta käive oli 390 miljonit krooni ja kasum 0,9 miljonit krooni. Ettevõte tasub maksegraafiku alusel oma võlgu Eesti Energiale ja Eesti Gaasile.

ASi Nitrofert endine peadirektor ja praegune nõukogu liige Nikolai Kuta?ov ütles vahetult enne euroekspertide saabumist, et ettevõttel ei ole dumpingusüüdistust karta. Tema sõnul võis ettevõte oma toodangut müüa Euroopas odavamalt, sest maagaasi on ettevõte saanud sealsete tootjatega võrreldes tunduvalt odavamalt. Nitrofert kuulus süüdistusperioodil 1999?2000 Vene Gazpromile. Hiljuti omandas Gazpromilt enamusosaluse Nitroferdis Kreeka firma Virgina Equities Group.

Paralleelselt Nitroferdiga kontrollivad euroeksperdid dumpinguga kauba turustamist Euroopa Liidu maadesse veel kümnes riigis, teiste hulgas Lätis, Ukrainas, Rumeenias ja Kreekas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing