EL kandidaatriigid moodustasid konsultatiivgrupi

25. juuni 2001, 18:52

Väärtpaberiinspektsiooni peadirektor Kristjan-Erik Suurväli osales täna kaheteistkümne Euroopa Liidu kandidaatriigi väärtpaberijärelevalvete juhtide kohtumisel Stockholmis, kus otsustati moodustada kapitaliturgude regulatsiooni ning järelevalve konsultatiivgrupp (Capital Market Regulatory and Supervisory Consultative Group), teatas rahandusministeeriumi pressiesindaja.

Konsultatiivgrupi eesmärkideks on informatsioonivahetus kandidaatriikide seadusandluse harmoniseerimisest Euroopa Liidu omaga, riikidevahelise suhtluse tõhustamine kapitaliturgude regulatiivse keskkonna ühtlustamisel ning aktiivse dialoogi käivitamine kandidaatriikide ning Euroopa Liidu Komisjoni vahel seadusandluse arendamise valdkonnas.

Konsultatiivgrupp kohtub kaks korda aastas. Vahepealsel ajal tegutseb konsultatiivgrupi sekretariaat, mille ülesandeks on informatsiooni vahetuse korraldamine nii kandidaatriikide väärtpaberituru järelevalve asutuste kui ka väärtpaberituru järelevalve asutuste ja Euroopa Liidu komisjoni vahel Euroopa Liidu õigusloomet puudutavates küsimustes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing