Taani lubab ELi kandidaatriikidele avada tööjõuturu

25. juuni 2001, 13:38

Taani valitsus otsustas, et avab Eestile ja teistele Euroopa Liidu kandidaatriikidele oma tööjõuturu liitumise hetkest alates.

Euroopa Liidu laienemine on ajalooline võimalus laiendada Euroopas stabiilsust ja jõukust. Taani valitsus on pidevalt olnud laienemisprotsessi ning -läbirääkimiste põhimõtete tugev toetaja. Seetõttu kavatseb (Taani) valitsus avada oma tööjõuturu töölistele uutest liikmesriikidest alates nende liitumise hetkest samavõrdselt töölistega praegustest liikmetest, otsustas Taani valitsus.

Taani valitsus avaldas oma otsuses lootust, et ka teised praegused ELi liikmesriigid väljendavad oma valmisolekut avada tööturg liitumise hetkest.

Seni on Rootsi valitsus teatanud, et ehkki EL soovib kehtestada uute liikmesriikide tööjõu vabale liikumisele 2- kuni 7-aastased piirangud, avab Rootsi oma tööturu uutele liikmesriikidele liitumise hetkest.

Taani valitsus hoiatas siiski, et juhul kui uutest liikmesriikidest pärit tööjõud põhjustab Taani tööjõuturul tõsiseid häireid, võib valitsus kasutada ELi ühisele seisukohale vastavaid meetmeid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing