Tallinn koostab EBRD abil ühistranspordi uue strateegia

27. juuni 2001, 14:57

Tallinnas alustatakse Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupanga (EBRD) abil uue strateegia ja investeerimisprogrammi koostamist linna ühistranspordile, linnavalitsus kinnitas vastava lähteülesande tänasel istungil.

Abilinnapea Liisa Pakosta ütles pressikonverentsil, et linn kavatseb ühistranspordi strateegia aastateks 2002-2010 tellida EBRD kaudu.

Pakosta sõnul on lähteülesande eesmärgiks välja selgitada, mis moodi peavad liikuma ühistranspordivahendid Tallinnas. 'Ei ütle praegu ette, mis liiki transpordivahendid alles jäävad,' lisas abilinnapea.

Pakosta lausus, et uuring peab näitama ka lahendusi tariifide ja piletihindade osas ning samuti vajalike investeeringute hulka.

'Ühistranspordi osakaal peaks Tallinnas tõusma,' tõdes abilinnapea. Ta lisas, et kui näiteks Stockholmis kasutab tipptundidel ühistransporti 80 protsenti liiklejatest, siis Tallinnas jääb vastav näitaja alla 50 protsendi.

Samuti lausus Pakosta, et Tallina õhusaastatusest üle 90 protsendi tuleb erasõidukitelt.

Pakosta sõnul vaatab abilinnapea Toivi Ninnas üle ka oma eelkäija Priit Vilba ametiaja jooksul algatatud ühistransporti puudutavad projektid ning esitab nende kohta oma nägemuse.

'Kui kiipkaardi projekt ei käivitu, siis tuleb 4,5 miljonit kirjutada renditud seadmetesse,' vastas Pakosta küsimusele selle kohta, kas linn kirjutab ebaõnnestumisel kulutatud raha korstnasse.

Abilinnapea Toivo Ninnase hinnangul on Priit Vilba algatatud kiipkaartide kasutuselevõtt ühistranspordi maksevahendina läbikukkunud projekt, kirjutab tänane Eesti Päevaleht.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing