Börsiülevaade: turul kerge optimismipuhang

28. juuni 2001, 14:39

Kuigi täna oli Tallinna börsil taas suviselt vaikne passiivne kauplemine, liikusid aktsiahinnad küllalt normaalses taktis ülespoole.

Suurt huvi näidati üles Norma <GR#EE.NORMA> aktsiate vastu, mille hind sulgus küll sarnaselt eilsega 49,20 kroonil, kuid mille hinnanoteeringud näitasid taas ülesminekut.

Viimase kolme-nelja päevaga, mil on investorite huvi Norma aktsia vastu kasvanud, on aktsia hinnanoteeringud jõudnud kosuda 2-3% ringis.

Nädala algusega võrreldes on kerkinud oluliselt ka Norma suuromaniku Autolivi aktsia hind Stockholmi börsi, kuid seda pead maaklerid lihtsalt korrektsiooniks peale eelmiste nädalate langusperioodi.

Positiivne võiks Norma aktsiale olla see, et General Motors ja Norma põhiklient Avtovaz hakkavad tegema koostööd uut tüüpi Niva tootmiseks. Selle tulemusena võiks tööd ja mahte juurde saada ka Norma.

Igatahes maailmas prognoositakse hetkel autotööstuse ettevõttele mahtude kasvu. Sellele aitab omalt poolt kaasa järjekordne intressimäärade langus USAs, kui maailma suurima autotootja General Motorsi loodud kliendisõbralikum liisingusüsteem.

Euroopa turud, mis hommikul avanesid negatiivselt on momendil kaotusi tagasi tegemas, kuna oodatakse, et mõningane positiivne reaktsioon kuluks USA Keskpanga väiksele intressilangetamisele ikka ära.

Kuna Suurbritannia telekomifirma Vodafone suuromanik ei plaani oma tükki veel maha müüa liigub keskmiselt protsendi võrra positiivses suunas kogu Euroopa telekomisektor. Umbes samavõrra liikus täna ülespoole ka Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia, sulgudes 73 kroonil ehk 0,7% eilsest sulgemistasemest kõrgemal.

Lõviosa tänasest ligi 18 mln kroonini küündinud päevakäibest andisid tehingud Hansapanga <GR#EE.HP> aktsiatega, mis kerkisid pea kahe viimase nädala kõrgeima 149,25 krooni tasemeni. Ülesminekut päevaga 1,2%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing