Kiirlaevade tekitatud laine sööb Aegna saart

29. juuni 2001, 13:26

Aegna Arengu MTÜ esimees Valeri Noskov ütles, et tunnetab katamaraanide tekitatud lainet oma südamega, sest see sööb saart üha vähemaks.

'Kui tormilaine uhub saare kallast vaid mõnel päeval augustis, siis kiirlaevad sõidavad kümneid kordi päevas, kusjuures nende tekitatud laine on sadu kordi ohtlikum,' rääkis Noskov.

Noskovi sõnul on katamaraanide tekitatud lainet näinud ja tundnud kõik, kes saarel käinud, sest see murendab kallast ja peksab paate kai vastu.

Noskovi sõnul on pikka aega lainetuse vastu võidelnud saare tuntuim kinnisvaraomanik Toomas Sildmäe juba lootuse kaotanud, sest mees on saanud igalt poolt tagasilööke. 'Tundub, et Aegna saatus ei huvita kedagi,' lausus Noskov. Sildmäe endaga ei õnnestunud ühendust saada.

Noskovi sõnul oleks Aegnale juba ammugi vaja lainetust piiravat liiklusmärki ja ka uut ujuvkaid. Laevakaptenitega rääkimisest tema väitel ei piisa, vaja oleks seadusandlikku reguleerimist.

Aegna Arengu ühistu tegutseb ühiskondlikel alustel ja koondab saarel kinnisvara omandanud isikuid. Viimati omandas Multisuse pankrotivarast Aegnal puhkebaasi AS Printare. Suurimateks võitudeks saare arengus hindas Noskov eelmisel aastal vee saamist ja laevaliikluse käivitamist sel suvel. 'Üritame saarele elu sisse puhuda,' lausus ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing