Kosmosekontsern suurendab koostööd Vene lennukitööstusega

02. juuli 2001, 15:03

Euroopa kosmose- ja kaitsetööstuskontsern EADS tahab kaasata Vene lennukitööstuse oma suurprojektidesse - Super-Airbus A380 ning sõjaväe transpordilennuki A400M ehitusse.

Financial Times Deutschland (FTD) kirjutab, et EADS ning selle tütarfirma Airbus plaanivad lisaks koostööle arendusvallas venelastelt sammhaaval ka erinevaid lennukiosi tellima.

EADS sõlmis mullu detsembris laiaulatusliku koostöölepingu vene õhu- ja kosmoselendude agentuuriga Rosaviakosmos. Prantsuse presidendi Jacques Chiraci riigivisiidi raames täpsustatavad pooled täna Moskvas konkreetseid koostööprojekte.

FTD teatel võib kogu koostööprogrammide maht ulatuda rohkem kui 2 miljardi dollarini. Sellest summast oli juttu Saksamaa kantsleri Gerhard Schröderi ja Venemaa presidendi Vladimir Putini aprillikuus toimunud kohtumisel Peterburis.

Koostöö Venemaaga võimaldab EADSil katta seni vajaka olnud arendus- ja ehitusmahu maailma suurima reisilennuki A380 loomisel. Lennuki valmimine on plaanitud aastaks 2006, sõjaväe traspordilennuk A400M peaks valmis saama 2007. aastal

EADSis ehk European Aeronautic Defence and Space Companys töötab 116000 inimest ja selle käive oli eelmisel aastal 372 miljardit krooni. Firma tekkis Saksa DaimlerChrysleri, Prantsuse Aerospatiale Matrani ja Hispaania CASA ühinemise tulemusena.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing