Astarta pankrotivarale 6 pakkumist

02. juuli 2001, 13:48

Kalandusettevõtte Astarta pankroti tervikvara ostuks avaldasid soovi 6 firmat, kellest suurima 35 miljoni kroonise pakkumise tegi Meridianus Delta OÜ.

Selle aasta märtsis pankrotistunud ettevõtte suurimaks varaks on Tallinnas Kopli poolsaarel asuv sadam, mille hind on erinevate asjatundjate arvates kuni 60 miljonit krooni. Ettevõtte tervikvara bilansiline väärtus on pankrotihaldur Arno Mägi sõnul 30 miljonit krooni. Konservitsehhi pidas pankrotihaldur suhteliselt väärtusetuks, sest ettevõtte käivitamine praegusel kujul pole mõeldav.

Suuruselt järgmise pakkumise tegi Krissil OÜ, kes on nõus maksma sadama ja hoonete eest 33 miljonit krooni.

Pankroti toimkond langetab oma otsuse vara müügi kohta homme. Mägi hinnangul on tegemist suhteliselt heade pakkumistega. ?Arvestades vara müügi kiirust on need head pakkumised. Aega oli ju vaid üks kuu ja tavaliselt jääb nii suurte varade puhul see lühikeseks,? ütles Mägi. ?Kui nüüd Meridianus oma pakkumisest loobub, võtame järgmise, aga ma loodan, et kõik pakkumised on ikka tõsised.?!

Pankrotis kalandusettevõttel oli pankroti väljakuulutamise hetkel võlgu 92,96 miljoni krooni eest. Suurimaks võlausaldajaks AS Hansapank rohkem kui 56 miljoni krooniga. Tallinna Juriidiliste Isikute Maksuametile võlgneb firma üle 8 miljoni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing