Eestis asuvad õppima Hiina magistrandid

Inno Tähismaa 03. juuli 2001, 10:48

Homme asuvad Eestis esimest korda õppima hiina magistrandid, kuna Estonian Business School (EBS) avab rahvusvahelise ärijuhtimise magistriprogrammi hiina noortele.

EBSi teatel alustavad homme 2aastases rahvusvahelise ärijuhtimise magistriprogrammis 14 Tianjinist pärit hiina noort. 14.juulil liitub nendega 18liikmeline grupp magistrande Jinanist.

Tulevased EBSi tudengid on enamuses pärit Hiina ühest kõige kiiremini arenenud piirkonnast 86 miljoni elanikuga Shandongi provintsist ja omavad esimest kõrgharidust. Mitmetel neist on juhina töötamise kogemus või on töötanud kõrgemapalgaliste spetsialistidena rahvusvahelistes ettevõtetes Hiinas.

Spetsiaalselt hiinlastele loodud rahvusvahelise ärijuhtimise 2aastase magistriprogrammi eesmärgiks on anda juba Hiinas kõrghariduse omandanud spetsialistidele rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline juhtimisalane haridus, et pärast lõpetamist alustada juhi karjääri või luua oma ettevõte Hiinas või mujal.

EBSi prorektor ja Hiina programmi kuraator Endel Laanvee ütles, et EBSi ja Hiina ühisprojekt sai alguse eelmise aasta maikuus, kui ülikooli kutsel külastas Tallinnat Hiina Shandongi provintsi haridusdelegatsioon. ?Tänaseks on meil pea aasta olnud tööl Hiina magistriõppekavaprogrammi juht, Hiinas sündinud ja Ameerikas töötanud Albert Chi ja antud grupile tuleb lisa 2002. aasta veebruaris,? ütles ta.

EBS plaanib koostöö jätkuna avada Eesti Instituut Hiinas Shandongi provintsi pealinnas Jinanis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing