KredEx garanteerib Sampo Pangast võetud korteriühistute laenud

04. juuli 2001, 09:38

Krediidi ja Ekspordi Garanteerimise Sihtasutus (KredEx) ja Sampo Pank sõlmisid koostöölepingu korteriühistute laenude garanteerimiseks 75 protsendi ulatuses tagastamata laenusummast.

Leping annab korteriühistutele võimaluse taotleda Sampo Pangast võetavale laenule Kredexi garantiid, kui ühistul või tema liikmetel ei ole piisavalt tagatisi laenu väljastamiseks.

KredExi garantiid saavad taotleda ühistud, mis on tegutsenud vähemalt kuus kuud ja omavad korrektset raamatupidamist, ning ei oma suuremaid võlgnevusi kui 7 protsenti maksete igakuisest kogusummast kommunaalmaksete jms osas.

Laenu sooviv korteriühistu peab pöörduma Sampo Panka, kus tavapärase laenuanalüüsi põhjal hinntakse ühistu krediidivõimelisust ja renoveerimisplaani teostatavust. Kui positiivse hinnangu korral selgub täiendava tagatise vajadus, teeb pank garantiitaotluse KredExile.

Korteriühistute laenu tähtaeg on 7 aastat ning laenu väljastamise eelduseks on olemasolev optimaalne ehitus või renoveerimisleping. Sampo Pank on praeguseks väljastanud laenu 27 korteriühistule.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing