Kasvab nõudlus kvaliteetse laopinna järele

04. juuli 2001, 12:54

Tallinnas on praegu enim nõutud 100-400 m² suurused logistiliselt soodsas asukohas paiknevad kaasaegsed laopinnad hinnaga kuni 70 kr/m². Pakkumine aga ei püsi nõudlusel kannul, pindasid napib.

Kinnisvarafirma Uus Maa äripindade maakler Igo Sagri tõdeb, et hoolimata kasvavast hinnatasemest ei riski kinnisvaraarendajad investeerida spekulatiivsesse, seega ilma kindla rentnikuta lao- ja tootmispindade rajamisse.

'Kuna vanemate lao- ja tootmispindade hinnad pole veel jõudnud uusehitiste suhtes kriitilise tasemeni, tasub investoritel pigem renoveerida olemasolevaid kui ehitada uusi hooneid,' leiab Sagri. 'Uute tootmis- ja laopindade rajamist takistab sobivate finantseerimisvõimaluste leidmine, kuna ebaselge likviidsuse tõttu pole pangad huvitatud nende krediteerimisest ülejäänud kinnisvaraprojektidega võrdsetel alustel.'

Igo Sagri prognoosib, et hinnad püsivad samal tasemel ka lähiajal, tipphindade tõus võib toimuda vaid lisainvesteeringuid nõudvate uute, standardiks kujunevate tehnosüsteemide või ehitusnõuete juurdumisel.

Lähemalt saab Tallinna lähiümbruse lao- ja tootmispindade turu suundumuste ja hetkeseisu kohta lugeda järgmisel esmaspäeval Äripäeva kinnisvararubriigist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing