Eesti Raudtee erastamise saatuse otsustab EBRD

04. juuli 2001, 09:21

Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupanga (EBRD) laenukomitee on ilmselt viimane instants, kes määrab pikaleveninud ja skandaaliderohke Eesti Raudtee erastamise lõpliku saatuse, kirjutab Postimees.

EBRD laenukomitee otsustab Eesti Raudtee erastamise saatuse 24. juulil. Kui laenukavadega nõustutakse, on Baltic Rail Servicesil (BRS) aega ostutehingu sõlmimiseks augusti lõpuni.

EBRD plaanib eraldada BRSile raudtee erastamiseks 205 miljonit krooni. Hiljem saab raudtee uus omanik EBRD-lt veel 509 miljonit krooni investeeringuteks.

Kokku saab BRS raudtee ostuks pankade sündikaadilt, kuhu kuuluvad veel Hansapank ja Swedbank, laenu ligikaudu 360 miljonit krooni. Investeeringuteks annab sündikaat laenu kokku 892 miljonit krooni.

Sündikaadis võivad osaleda veel kaks kommertspanka. Kinnitamata andmetel on osalemisest huvitatud Hypo-Vereinsbank ja LB Kiel, keda BRS esitles võimalike sündikaadis osalejatena ka kevadel.

BRS pidi osanike omafinantseeringut EBRD nõudel suurendama algselt äriplaanis pakutud 440 miljonilt kroonilt 730 miljoni kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing