Ametiühingud ei toeta uut avaliku teenistuse seaduse eelnõud

04. juuli 2001, 11:39

Eesti Ametiühingute Keskliit teatab, et nad ei toeta justiitsministeeriumi poolt väljatöötatud avaliku teenistuse seaduse eelnõud.

'Keskliidu arvates ei väärtusta seaduseelnõu ametnikke ning vajab põhjalikku ümbertegemist. Niisugune avaliku teenistuse reformi läbiviimine eeldab vähemalt paarikümneaastast rakendusaega,' seisab pressiteates.

Eelnõu rikub oluliselt ametnike õigustatud ootusi, võttes neist ära kehtivas seaduses sätestatud sotsiaalseid tagatisi ning vähendades riigi vastutust ametniku ebaseadusliku teenistusest vabastamise puhul. Kui kehtiv seadus lubab ametnikele teatud kindlustunnet vastutasuna piirangute ja kesiste palkade eest, siis eelnõu ei pea ametnike garantiisid olulisteks, suuremaid palku tavaametnikele aga keegi ei taga. Samuti piiratakse avalike teenistujate streigiõigus rohkem, kui rahvusvaheline õigus seda lubab.

Eesti Ametiühingute Keskliit toetab paremat avaliku teenistuse süsteemi rajamist, kuid pole nõus viisiga, kuidas seda kavatseb teha Justiitsministeerium.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing