Eesti kaitsevägi salastas pataljonid ja relvad

05. juuli 2001, 09:12

Kaitseväes sundaega teenivate noormeeste vanemad ja pruudid peavad loobuma mõttest oma lähedastele kirju saata, sest kaitsejõudude peastaap kuulutas ametkondlikuks teabeks kõigi väeosade asukohad, kirjutab Postimees.

Nii ei leia huviline juba mitu kuud peastaabi interneti koduleheküljelt väeosade postiaadresse ega Eesti armees kasutusel olevate relvade pilte ja tehnilisi andmeid, mis seal varem leidusid.

Avaliku teabe seaduses seisab: 'Teabevaldaja on kohustatud tunnistama asutusesiseseks kasutamiseks mõeldud teabeks teabe kaitsejõudude väeosade ja isikkoosseisu relvastuse ja paiknemise kohta, kui see teave ei ole riigisaladus.'

Peastaabi administratiivosakonna juristide tõlgendus avaliku teabe seadusest peegeldub tänavu 16. veebruaril kaitseväe juhataja kontradmiral Tarmo Kõutsi allkirja saanud käskkirja lisas.

Selle lisa 76 infot asutusesiseseks tunnistava punkti hulgast leiab muu hulgas mõisted 'kaitseväe eelarve', 'staabireform', 'sõjaväelinnakute reform', 'koosseisud', 'kadumaläinud relvad', 'mereväe, piirivalve ja veeteede ameti laevade asukohad' jne.

Üks avaliku teabe seaduse väljatöötajaist, meediaärimees Rein Lang nimetas kõnealuse käskkirja lisa täiesti ebaseaduslikuks.

Tali sõnul on peastaabi üldosakond ligi viis kuud kehtinud käskkirja lisa praeguseks üle vaadanud ning osa vaieldavaid punkte sellest kõrvaldanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing