Rahandusministeerium ennustab inflatsiooni kiirenemist lähiajal

06. juuli 2001, 10:25

Rahandusministeeriumi arvates on hindade stabiliseerumine ajutine, lähikuudel on jälle oodata suhteliselt kõrget inflatsiooni kasvutempot, teatas ministeeriumi majandusanalüüsi osakonna analüütik Juri Kren.


Inflatsiooni kasvutempo kiirenemist põhjustavad nii olukord välisturul kui ka administratiivsed aktsioonid.

Juulist on oodata nõudluse suurenemist piimatoodetele ja nende hindade kasvu seoses ekspordikvootide suurenemisega Euroopa Liitu.

Juulis jõustusid ka uued tubakaaktsiisi määrad, mis põhjustab enamuse tubakatoodete hinnatõusu. Augustist kallineb prügivedu seoses ettevalmistustöödega Pääsküla prügimäe sulgemiseks 2002. aastal. Teisest küljest, inflatsioonimäära lööb allapoole sõidukaartide hindade alandamine Tallinna ühistranspordis juulis ning puu- ja köögiviljahindade langus seoses hooaja algusega.

Tarbijahinnaindeks tõusis võrreldes eelneva kuuga 0,2% ja võrreldes eelneva aasta juuniga 6,9%. Juunis avaldasid tarbijahindadele mõju maikuuga sarnased tegurid. Jätkus liha, puu- ja köögiviljahindade kasv. Kuu keskel tõstsid kõik suuremad kütusemüüjad bensiinihinda 20-25 senti võrra. Piimatoodete hinnad on hooajaliselt langenud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing