Homme hommikust võib põllumajandusloendajat ootama hakata

06. juuli 2001, 13:29

Homme hommikust kuni järgmise reedeni toimub põllumajandusloenduse loendajate eelringkäik, mil loendajad külastavad põllumajanduslike majapidamiste ja kodumajapidamiste valdajaid nende elukohas või majapidamises.

Loendajaid on oodata neil päevadel hommikul kella 8 kuni õhtu kümneni, teatab statistikaamet. Tema volitusi tõendab pildiga töötõend, mille on välja andnud Statistikaamet.

Loendajad jaotavad põllumajandusloendust tutvustavaid voldikuid ja lepivad kokku loendusaja.

Loendus toimub 15. juulist kuni 29. juulini. Loendajaga suhtlemiseks tuleb varuda aega. Loenduslehe majapidamislehel on kokku 270 küsimust, kuid kõiki neid korraga vastata ei tule kellelgi, kuna küsimused on valdkondade kaupa grupeeritud.

Metsalehel on 32 küsimust ja kodumajapidamiste lehel 57 küsimust.

Loendusobjektideks on nii suured kui väikesed põllumajandustootjad, sh ka osa suvilaomanikke. Põhjalikke andmeid kogutakse majapidamiste kohta, kus toodetakse põllumajandussaadusi müügiks või kus on vähemalt 1 ha põllumajandusmaad või vähemalt 1 ha metsamaad või vähemalt 0,3 ha kalatiike.

Vähem küsitletakse andmeid nende väiketootjate kohta, kes toodavad põhiliselt oma tarbeks. Põllumajanduslik kodumajapidamine on loendusobjekti, kui põllumajandussaadustest üle poole toodetakse enda tarbeks ja kus on vähemalt 50 ruutmeetrit köögiviljamaad või kolm viljapuud või kuus marjapõõsast, või 10 küülikut, 10 kodulindu või teisi põllumajandusloomi või kolm mesipuud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing